איך לבחור את התכשיט האידיאלי?

איך לבחור את התכשיט האידיאלי?

תכשיטים מהווים עבורנו מעין קישוט ויזואלי. הם מוסיפים ומשדרגים כל הופעה והרבה פעמים גם מכילים מסרים שמבטאים את מי שאנחנו. מה שכן, לעיתים קשה לנו לבחור את התכשיט המתאים לנו או לבן/בת הזוג שנרצה לפנק. להלן חמישה טיפים שיעזרו לכם, כאשר תגיעו לרכוש תכשיטים.

הקשיבו להרגשה הפנימית שלכם

קודם כל חשוב תתאהבו בתכשיט. מה הכוונה? אם ראיתם מספר תכשיטים והיה אחד שממש אהבתם ודיבר אליכם במיוחד, סביר להניח שזה התכשיט הנכון עבורכם או עבור מי שאתם בוחרים לפנק. תכשיט יכול להיות מתנה נהדרת עבור לידת תינוק חדש, יום נישואין, הצעת נישואין או יום הולדת. ניתן גם להוסיף עליו חריטה ואז המתנה הופכת לאישית ומשמעותית יותר עבור מי שמקבל אותה. אם אתם בוחרים תכשיט, כדאי לבחור תכשיט העשוי מזהב או מכסף אמיתי. יש שני סוגים עיקריים של חריטה: חריטה מושחרת, חריטת הזרקת צבע וחריטה ללא השחרה. ההבדל בין השתיים הוא שהשנייה עמידה יותר, איננה דוהה והיא תישמר לזמן ממושך (אמנם מחירה יקר יותר מהחריטה המושחרת, אבל בהחלט שווה את ההפרש הכספי). לגבי החריטה ללא השחרה, היא בהירה יחסית (בהשוואה לחריטות הקודמות), היא נעשית לרוב על תכשיטים מזהב ובחריטה עצמה נראה הגוון של הזהב עליו חורטים.

להתאים את התכשיט לאופי

כל תכשיט לא משנה מאיזה חומר הוא עשוי, מהווה ביטוי לפנימיות של האדם ובעיקר לסגנון שלו. כך למשל, אישה שלא חוששת להעיז ושיש לה אופי יצירתי, תבחר תכשיט צבעוני, גדול ובולט. מהצד השני, לאישה שהיא מופנמת ורגישה, יותאמו תכשיטים יותר קלסיים ורגועים.

להתאים את התכשיט ליומיום

אם אתם משתתפים באירועים חברתיים ואתם נדרשים להתלבש בהתאם לקוד לבוש מהודר ויוקרתי, אז סביר להניח שתענדו תכשיטים נוצצים עם נוכחות. לעומת זאת, אם אתם לובשים בגדים פשוטים כמו ג'ינס וטי שירט או בגדי מעצבים כמו חולצת ג'ינס, שמלות, מכנסיים מחויטות ועוד, אז מתאים לכם לענוד תכשיטים יותר עדינים, שיתחברו להופעה שלכם ויתאימו לכם ליומיום.

התאמת התכשיט לגוון העור

כאשר אתם מגיעים לבחור תכשיט, חשוב מאוד להתייחס לגוון העור. לדוגמה, תכשיטי זהב בגוון ורוד עשויים להיראות חיוורים על עור בהיר. מה שכן, אם אותו התכשיט באותו גוון ורוד יהיה משובץ עם יהלום צהוב, אז התכשיט יקבל מראה אחר לגמרי ויראה נהדר על אותו גוון עור. לגבי תכשיטים מזהב לבן, הם מתאימים לגוון עור כהה ושחום, מה שכן בגלל שהם עדינים, הם עשויים אפילו להתאים לכל גוון עור אחר.

התאמת התכשיט לגוף

תסכימו איתנו שלכל אישה מתאים תכשיט אחר, לא רק בגלל הסגנון והעיצוב שלו אלא גם בגלל המבנה הפיזי. כך למשל, אם אתם בוחרים טבעת, יש  לקחת בחשבון את עובי האצבעות ואת האורך שלהן. בבחירת שרשרת למשל, יש לקחת בחשבון אורך הצוואר ואילו בבחירת צמיד, יש לתת התייחסות לגודל מפרק היד.