שרשראות זהב ושילובן עם אקססוריז אחרים

שרשראות זהב הן הגדרה כללית למגוון רחב של סוגי שרשראות מזהב טהור מסוגים שונים, לרבות, זהב צחור (צהוב), זהב לבן וזהב ורוד הידוע גם בשם זהב רוסי, כאשר בין יתר סוגי שרשראות הזהב הנפוצים ביותר תוכלו למצוא: שרשרת חבל המיוצרת בטכניקה המיועדת לייצור חבלים (שזירה, ליפוף ופיתול), שרשרת מסובבת שהיא למעשה שרשרת קלאסית המיוצרת בטכניקת קליעה וסיבוב, שרשרת ונציה המתאפיינת בחוליות מרובעות המושחלות זו בזו וסוגי שרשראות זהב נוספות.

 

בדומה לכל תכשיט זהב אחר, גם שרשראות זהב הינם תכשיטי זהב המשלבים בתוכם מתכות אחרות וככל שערך הזהב בשרשרת גדול יותר כך ערכו של התכשיט עולה. שרשראות זהב בדומה לכל תכשיט זהב אחר מסווגות באמצעות המונח "קראט", כאשר שרשראות המיוצרות במלואן מזהב טהור יסווגו כשרשראות 24 קראט ואילו שרשראות המיוצרות מזהב עם מתכות נוספות יסווגו כשרשראות 14K או 18K בהתאם ליחס בין הזהב ליתר המתכות מהן מיוצרות השרשראות.

 

שילוב אקססוריז בשרשראות זהב

שרשראות הזהב המודרניות הן שרשראות המיוצרות מזהב טהור ו/או מזהב משולב במתכות נוספות שאליהן  מתווספים אלמנטים דקורטיביים כאלו ואחרים הנכללים תחת ההגדרה: אקססוריז. בין יתר סוגי האקססוריז המתווספים לאותן שרשראות תוכלו למצוא: אבני חן המשובצים על השרשרת בצורה כזו אחרת, בין אם מדובר באבני יהלום יוקרתיות ובין אם מדובר באבני חן דוגמת אבני טופז, אודם, ספיר, אמרלד, אמטיסט ועוד.

 

 

את שרשראות הזהב ניתן לשדרג גם באמצעות הוספה של תליון ייחודי ומעוצב המיוצר מחומרים שונים שאינם בהכרח זהב טהור. תליוני שרשראות זהב יכולים להיות תליוני שם, תליוני מזלות ועוד מגוון רחב של תליונים צורניים המשדרגים את נראות ובולטת השרשרת אותה תרצו לענוד על צווארכם. כיום, תוכלו ליהנות מהיצע הולך וגדל של תליונים צורניים המותאמים גם לשרשראות זהב לגברים וגם לשרשראות זהב לנשים בכל הגילאים.

 

על מנת להבטיח לעצמכם רכישה בטוחה של שרשראות זהב, מומלץ לוודא שהשרשרת יוצרה בהתאם לסטנדרטים המחמירים ביותר ותחת בקרת איכות קפדנית והיא נושאת אישור של מכון התקנים הישראלי המעיד למעשה על הימצאותו של זהב טהור בשרשרת. כמו כן, חשוב לנו לציין שמחיר השרשרת ייקבע בין היתר בהתאם למשקלה, אורכה ועובייה ובהתאם לערכם של פריטי האקססוריז הנלווים אליה, בין אם מדובר בתליון יוקרתי בו משובצים אבני חן ובין אם מדובר בתליון אבן יהלום.

 

לסיכום, שרשראות זהב הן תכשיטי זהב יוקרתיים בהם ניתן לשלב פריטי אקססוריז כאלו ואחרים היכולים לשדרג כל שרשרת.