יש לך לב זהב? בואי לעשות מזה כסף!

זוכרים את הסדרה האמריקאית הפופולרית "שלגיה במאה העשרים?" אחד הקטעים הקורעים ביותר היה כאשר גילו שלגיה והנסיך שהעולם התקדם וכולם משתמשים בכסף, הם ממש נלחצו אין לנו אפילו שטר אחד! מה יהיה? ואז אחד השכנים ראה תכשיט זהב שענדה שלגייה " יש לי רעיון ! תוכלו למכור את תכשיט הזהב הזה ולקבל עליו 100 דולר" קרא בשמחה, הנסיף היה בהלם, ושאל: "זהב נחשב הרבה בעולם שלכם?" ברור! ענה לו השכן הרבה מאד "יש לך עוד זהב" שאל? הנסיך חייך פתח ארון ומיד נשפכו ממנו מאות מטילי זהב ענקיים ' זה יספיק? שאל הנסיך במבוכה, השכן התעלף

איש עם מטילי זהב

זה מספיק??

הזהב היה יקר מאד מאז ומעולם, הערך שלו נקבע על ידי נדירותו, יופיו, ותכונות פיזיקליות וכימיות המצויות בו, הוא מוכר לאנושות למעלה מ-5.000 שנה. כבר בימי הקדם התחילו להשתמש בזהב להכנת קישוטים שונים, במצרים העתיקה למשל, קישטו בו את ארמונות הפרעונים. האצטקים ייחסו את מקור הזהב לשמש והוא מופיע הרבה במוטיבים שמסמלים חיים, חום ושליטה.
הברק המדהים שלו לא ישאיר אף אחד אדיש. גם היום, האנשים מעריכים מאד התכשיטים מזהב והוא סמל ליוקרה ומעמד. עכשיו מובן לנו למה הסבתות שלנו ולא משנה מאיזו עדה הורישו לנו ים תכשיטים שונים ומשונים מזהב טהור הם העבירו אותם במסירות מדור לדור וידעו להשתמש בו בעתות מצוקה


אז מה עושים עם תכשיטי זהב ישנים? עושים מזה כסף ומסתבר שהרבה!

מחליפים זהב במזומן

מחליפים זהב במזומן


כדי באמת להרוויח מזה צריך לדעת כמה דברים קודם

לא כולם אותו דבר!

לכל קראט ערך שונה (ניתן לבדוק זאת במחשבון ערך זהב) ולכן כל קראט צריך להמכר בנפרד
לסוחר שווה יותר לתת לכם מחיר על כל התכשיטים ביחד כגוש זהב אחד. כך הוא מרוויח באופן משוקלל יותר מאשר הערך האמיתי שמגיע לכם. 

כמה הזהב שלכם באמת שווה?

לפני שבאים לחנות\סוחר בידקו בעצמכם את התכשיטים:
משקל- השתמשו במשקל למזון / לפריטים עדינים ורישמו את משקלו המדויק של כל פריט 
חשוב לשיב לב שבמסחר בזהב משתמשים באונקייה בשם טרוי (שוות ערך ל31.1 גרם) לעומתה האונקייה האמריקאית שהיא 28 גרם
קראט- חפשו בעזרת זכוכית מגדלת הטבעה על התכשיט שם מופיע הערך, למשל 14K/585 מסמל 14 קראט ו-  18K/750 מסמל 18 קראט.
שימו לב שגם אם אין הטבעה או שהייתה והיא נמחקה עדיין יש אפשרות לקבוע את הקראט ע"י בדיקת חומצה (בעלי עסק בתחום מבצעים בדיקות כאלה במקום)

בדקו עם מי יש לכם עסק

מומלץ לברר היטב על בעל העסק איתו אתם מבצעים עסקה של המרת זהב לכסף מזומן, קראו עליו ברשת, ראו המלצות של גולשים ואם משהו נראה לכם חשוד אל תבצעו עסקה!

עסק רציני הפועל לפי חוק יבקש מכם תעודת זהות בעת ביצוע עסקה של המרת זהב לכסף מזומן. 

 

האם המחיר הוגן?

צריך להיות ריאלים, לפני ההתמקחות על הערך יש לזכור שחנות הרוכשת זהב , מעבדת אותו לחומר גלם על מנת לעבוד איתו בייצור תכשיטים חדשים, בתהליך העיבוד כמות הזהב הגולמי מצטמצמת ולכן שער המכירה נמוך משער הזהב. 

אז חבל על כל רגע שהתכשיטים הישנים שוכבים במגירה, תביאו אותם אלינו נשב על כוס קפה, נבדוק וניתן לכם את הערך הכי גבוה ומעל הכל אמינות, ושירות מכל הלב. 

אנו מזמינים אתכם לחנות הדגל שלנו
תכשיטי סי.אר – CR jewellery
Gold & Mia
רחוב הרקון 13, מתחם הבורסה ליהלומים, רמת גן

נכתב ע"י יוסף שחבר ,גמולוג בכיר, המשמש כראש מחלקת הייצור והפיתוח של חברת CRjeweller