ההבדלים בין גולדפילד לזהב ולמה שווה לקנות זהב?

ההבדלים בין גולדפילד לזהב – בשנים האחרונות כולנו נתקלים יותר ויותר במונח "גולדפילד". מונח זה, שבתוכו מסתתרת המילה זהב באנגלית ("גולד") קשור אמנם לזהב אולם יש יותר הבדל גדול מאוד בין תכשיטים אמתיים כגון טבעות זהב לבין תחליפים שעשויים מגולדפילד.

בשורות הבאות נסביר יותר על ההבדלים בין גולדפילד לבין זהב ונראה אחת ולתמיד מדוע שווה לקנות זהב וכן תכשיטים שעשויים מהדבר האמיתי.

ההבדלים בין גולדפילד לזהב – על זהב וקראט

לפני שנסביר על ההבדל המשמעותי ביותר שבין זהב לבין גולדפילד חשוב להבין תחילה מהו בעצם אותו זהב שכולנו מכירים. המונח "זהב" מהווה בעצם מינוח ערטילאי של סוגים שונים של מתכות המשולבות זו בזו. באופן מעשי, לא ניתן ליצור חפץ או תכשיט בעל משמעות מזהב טהור (זהב עשרים וארבע קראט). זהב, לכן, מיוצר משילוב ביחד עם מתכות נוספות ושונות כדי לניתן יהיה לקבל מוצר עמיד, שניתן לעצב, לרקע, ולהכין ממנו עגילים, עדיליונים, טבעות, שרשראות וכן הלאה.

כבר בנקודה זו נציין שיש הסבורים שבעצם גם גולדפילד הוא למעשה סוג של זהב, אולם הדבר הינו רחוק מן המציאות. גם גולדפילד כולל כמות מסוימת של זהב אולם זוהי כמות זניחה ונרחיב על כך מיד.

R20206 (Copy)

ההבדלים בין גולדפילד לזהב – ציפוי הזהב זניח

אחרי שראינו שזהב כולל שילוב עם מתכות נוספות כדי לקבל תוצאה סופית יפה וגם עמידה (ולכן חשוב לשים לב גם לאופי התכשיט במונחי קראט) אפשר להבין טוב יותר מהו ההבדל בין גולדפילד לבין זהב.

מה זה גולדפילד? גולדפילד הינו חומר המשמש גם הוא בתעשיית התכשיטים (אלה המוזלים והפשוטים, כמובן), שמנסה ככל יכולתו להתחפש לזהב האמיתי. בעבר, גולדפילד התבסס על כסף טהור שעבר תהליך של ציפוי שכבת זהב דקה בלחץ גבוה. כיום, אפילו דבר זה איננו מתקיים ותכשיט גולדפילד הוא למעשה עשוי ממתכת פשוטה של ממש עם ציפוי של זהב בדרגת טוהר מהנמוכות ביותר (בסביבות עשר קראט). במילים אחרות, גולדפילד הוא מתכת זולה, עם ציפוי זהב כמעט זניח (כשלושה אחוזים מסך התכשיט) – לא פחות ולא יותר.

אם נרצה לסכם ולהגיע לתשובה ברורה, הרי שזהב הוא מתכת יקרה באמת, שערכה נשמר לאורך שנים (גם בצורת מטבע או מטיל וגם בצורת תכשיט יפה). רק ממתכת יקרה באמת ניתן ליצור תכשיטים אמיתיים, אסתטיים וכאלה ששומרים על איכות ללא מגבלה של זמן. תכשיטי גולדפילד הם לא יותר ממתכת פשוטה שמנסה ככל יכולתה להתחפש לדבר האמיתי. זהו לא חומר שמתאים לתכשיט יוקרתי ממש ובוודא שלא כזה שרוצים להתהדר בו ולהתגאות בו, לתת או לקבל כמתנה לאירועים מיוחדים ולאנשים מיוחדים.